Kağıt Hava Geçirgenlik ve Porozite Test Cihazı – Gurley

TLS Kağıt – karton hava geçirgenlik ve porozite test cihazı – Gurley tip; firmanın İspanya’daki fabrikasında üretilmiştir. 1984 yılında kurulan TLS; kağıt, pulp, karton ve oluklu mukavva üretim sektörleri için fiziksel performans değerlendiren test makineleri üretmektedir. Bu cihaz; kağıt, karton ve mukavva gibi birçok endüstriyel malzemenin hava geçirgenlik ve yüzey pürüzsüzlük testleri için profesyonel olarak tasarlanmıştır.

TAPPI T460, ASTM D726, APPITA/AS 1301-420, BS 5926, CPPA D.14, ISO 5636/5

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Kağıt Hava Geçirgenlik ve Porozite Test Cihazı – Gurley

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Seri.4320

  • Test
  • 15'' Laptop
  • Kumanda
  • Otomatik
  • Dahil
  • Yazılım + Pc
Karton oluklu mukavva bükülme test yazılım kumanda ekranı 2

Cihaz Özellikleri

Gurley Metoduna göre kağıt ve kartonun hava geçirgenliğini belirlemek için kullanılır.

Densometreler, kağıt, dokuma, plastik ve membran gibi tabaka benzeri malzemelerin gözenekliliğini, hava geçirgenliğini veya hava direncini ölçmek için kabul edilmiş bir standarttır.

Tüm Densometreler, belirli bir hava hacminin (25cc ila 400cc) hafif homojen basınç altında test edilen standart bir malzeme alanından geçmesi için gereken süreyi ölçer. S-P-S Tester gibi bazı modeller de yüzey düzgünlüğünü ve malzeme yumuşaklığını ölçmek için kullanılır. 

Hava basıncı, hava sızdırmazlığı sağlamak için kısmen yağla doldurulmuş bir dış silindir içinde serbestçe yüzerek, belirli çapta ve standartlaştırılmış bir iç silindir ile sağlanır.

Numune materyali, 1.0 (standart), 0.25 veya 0.1 inç² (isteğe bağlı) bir dairesel delik alanına sahip olan sıkıştırma plakaları arasında tutulur.

Densometre okumaları, materyale ve test amacına bağlı olarak hem doğrudan hem de dolaylı olarak değerlendirilebilir. Bunlar, havanın geçmesine direnç göstermesi veya buna izin vermesi amaçlanan doğrudan bir malzeme testidir. Dolaylı olarak, gözenekli bir tabaka boyunca hava akışını etkileyen diğer fiziksel özellikleri ölçmek için kullanılırlar.

Kullanım Alanları
  • İmalat ve baskıda, uygun derecede sıvı (mürekkep, vernik, boyutlandırma) emilimini sağlayan malzemelerin seçimini kontrol etmek.
  •  Kontrollü porozitenin gerekli olduğu filtreleri, gözenekli poşetleri ve malzemeleri test etmek.
  • Yalıtım malzemelerini hava direnci açısından test etmek.
  • Belirli bir malzemede hava geçirgenliği ile bu diğer özellikler arasında yakın bir korelasyon bulunduğundan, istenen oluşum, görünüm veya gücü vermek için üretim işleminin düzenlenmesine veya gücüne imkan veren diğer fiziksel testleri desteklemek.
Call Now ButtonHEMEN ARA