MEDİKAL

Medikal Maske Test Cihazları

Maske, önlük, medikal üniformalar ürünler için kalite kontrol ve ARGE testlerine uygun sertifikalı medikal maske test cihazları.

Medikal yüz maskesi

Medikal yüz maskesinin amacı nedir?

Medikal Maske Test Cihazları

Ameliyathanede (OR), cerrahi maskeler steril alanı öncelikle öksürme, hapşırma veya konuşma sonucu olası kontaminasyondan korur. Bir maske ayrıca klinisyenleri, kemik çipleri, vücut sıvılarının sıçraması ve lazer veya elektrocerrahi tekniklerinden kaynaklanan duman tüyleri gibi cerrahi prosedürlerin yan ürünlerinden de koruyabilir. OR maskelerinin dışında, klinisyenleri ve hastaları kan veya diğer vücut sıvıları, sekresyonlar veya atılımlarla yayılabilecek patojenlerden korumak için standart önlemler için kullanılır. Cerrahi ve prosedür maskeleri damlacık iletimine karşı etkilidir

Cerrahi maske veya prosedür maskesi

Cerrahi maske ile prosedür maskesi arasındaki fark nedir?
Ameliyathane içinde veya diğer steril prosedürler sırasında hasta ortamını kontaminasyondan korumak için cerrahi maske kullanılır. Ayrıca klinisyeni prosedür sırasında oluşan kontamine sıvı veya döküntülerden korur. Cerrahi maskeler, uyum için ayarlanabilmeleri için bağlara sahiptir ve bir cerrahi veya kabarık kapağın üstüne bağlanır. Prosedür maskesi, hasta prosedürlerini gerçekleştirmek için veya hastalar potansiyel kontaminantlardan korumak için izole edildiğinde kullanılır. Hem hastaları hem de personeli solunum salgılarının veya diğer sıvıların veya döküntülerin transferinden korumak için kullanılırlar. İnsanların konuşma, öksürme veya hapşırma yoluyla mikrop yaymasını önlemek için ‘solunum görgü kuralları’ için kullanılırlar. Prosedür maskelerinde hızlı takma için kulak halkaları vardır ve saç üzerinde kaymadıkları için cerrahi kapak olmadan giyilebilirler.

Biz sizi arayalım

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bizi Arayın

Tüm teknik veya ticari istekleriniz için

0 216 4624934

bilgi@enforlab.com

MARKALARIMIZ

Call Now ButtonHEMEN ARA