Medikal Maske Bakteriyel filtrasyon test cihazı - BFE Dedektörü

GBPI medikal maske bakteriyel filtrasyon test cihazı, belirli bir hava akışına karşı maskenin filtreleme özelliklerinin tayini yapar.  Komple otomatik ve hassas ayarlı dokunmatik kumanda paneli ile komple bir test istasyonudur.

EN 14683, ASTM F2100, ASTM F2101

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Medikal maske bakteriyel filtrasyon verimliliği test cihazı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

XF1000

Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği Testi

Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği (BFE) testi, yüz maskeleri, cerrahi önlükler, kapaklar ve hava filtreleri gibi biyolojik aerosollere karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmış filtreleme malzemeleri ve cihazları üzerinde yapılır.

Bu test, cerrahi maskeler için FDA 510 (k) başvuruları için kullanılır, ASTM F2100 ve EN 14683 için gereklidir ve ASTM F2101 ve EN14683 ile uyumludur. Nelson Labs personeli bu test yönteminin geliştirilmesinde yardımcı oldu, bu yüzden bu testi başka bir şirketten daha fazla deneyime sahibiz. Tüm ASTM F2100 ve EN 14683 test ihtiyaçları için tek elden alışveriş sağlayabiliriz.

BFE Dedektörü

Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği testi, bakteriyel kontrol sayılarını test maddesi atık sayılarıyla karşılaştırarak filtrasyon verimliliğini belirler. Test, meydan okuma organizması olarak Staphylococcus aureus kullanılarak gerçekleştirilir. Süzme ortamı ön-şartlandırıldıktan sonra, S. aureus’un sıvı süspansiyonu aerosol haline getirilir ve süzme ortamına dakikada 28.3 litre (LPM) veya dakikada 1 fit küp (CFM) sabit akış hızında gönderilir.

Aerosol damlacıkları, toplama için altı aşamalı Andersen örnekleyicisinden çekilir. Filtre ortamına temas eden bakteriyel aerosol damlacıklarının sayısı, test sisteminde filtre ortamı olmadan test kontrolleri yapılarak belirlenir. Zorluk kontrolleri ortalama partikül büyüklüğü (MPS) 3.0 ± 0.3 um olan 1700-3000 koloni oluşturan birimde (CFU) tutulur. Bu, filtrasyon verimliliğinin>% 99,9’a kadar raporlanmasını sağlar.

BFE testi, diğer filtrasyon verimliliği testlerine göre bir dizi avantaj sunar. Yıllardır çok az değişiklikle veya hiç değişiklik yapılmadan kullanılmıştır ve filtrasyon malzemelerinin karşılaştırılması için standart bir referans sağlamaktadır. Ortalama parçacık boyutu sıkı bir şekilde kontrol edilebilir ve aşama aşama analize izin veren altı aşamalı yaşayabilir parçacık Andersen örnekleyici kullanılarak boyutlandırılır. BFE prosedürü tekrarlanabilir ve çoğu filtrasyon cihazı için normal kullanımda beklenenden daha ciddi bir zorluk oluşturur. Çok sayıda malzeme nispeten kısa sürede değerlendirilebilir.

BFE testi genellikle Diferansiyel Basınç (Delta P) testi ile birlikte yapılır.

Yerleşik filtreler için Artan Zorluk yöntemini öneririz. Bu prosedür, her test malzemesine iletilmek üzere daha yüksek bir konsantrasyon konsantrasyonu kullanır. Filtrasyon verimliliği ölçümleri>% 99.9999’a kadar belirlenebilir.

Artan Bakteriyel Filtrasyon

Artan Bakteriyel Filtrasyon Verimliliği testi, bakteriyel kontrol sayılarını test maddesi atık sayılarıyla karşılaştırarak filtrasyon verimliliğini belirler. Test, meydan okuma organizması olarak Staphylococcus aureus kullanılarak gerçekleştirilir. S. aureus’un sıvı bir süspansiyonu aerosol haline getirilir ve filtrasyon ortamına dakikada 30 litre (LPM) sabit akış hızında verilir.

Aerosol damlacıkları, tüm cam çarpmalarda (AGI) paralel olarak toplanır. Zorluk bir dakikalık aralıklarla verilir ve aerosol odasını temizlemek için AGI’lerden numune alma iki dakika boyunca gerçekleştirilir. Tahlil sıvısının titresi standart plaka sayısı ve / veya membran filtrasyon teknikleri kullanılarak belirlenir. Filtre ortamına temas eden bakteriyel aerosol damlacıklarının sayısı, test sisteminde filtre ortamı olmadan test kontrolü yapılarak belirlenir. Zorluk kontrolleri ortalama partikül büyüklüğü (MPS) 3.0 ± 0.3 um olan ≥ 1 x 106 koloni oluşturan birimlerde (CFU) tutulur. Bu, filtrasyon verimlerinin>% 99.9999’a kadar bildirilmesine olanak tanır.

Artırılmış BFE testi, diğer filtrasyon verimliliği testlerine göre bir dizi avantaj sunar. Yıllardır çok az değişiklikle veya hiç değişiklik yapılmadan kullanılmıştır ve filtrasyon malzemelerinin karşılaştırılması için standart bir referans sağlamaktadır. Artan BFE prosedürü çok tekrarlanabilir, kolayca yapılabilir ve çoğu filtreleme cihazında normal kullanımda beklenenden daha ciddi bir zorluk oluşturur.

Medikal Maske Bakteriyel filtrasyon test cihazı - BFE Dedektörü

ASTM F2100, EN 14683, ASTM F2101

Call Now ButtonHEMEN ARA