Medikal maske nefes alabilirlik test Cihazı

GBPI, medikal maske nefes alabilirlik test cihazı, basınç farkı metoduna göre çalışır.  Komple otomatik ve hassas ayarlı dokunmatik kumanda paneli ile komple bir test istasyonudur.

EN 14683, ASTM F2100

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Medikal maske nefes alabilirlik test cihazı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

N701

Diferansiyel Basınç Testi - Delta P

Diferansiyel Basınç Test Cihazı, medikal yüz maskelerinin nefes alabilirliğini belirlemek için bir laboratuvar test aracıdır, test prensibi, sabit bir hava akış hızında ölçülen bir yüzey alanından hava çekmek için gereken diferansiyel basıncı ölçerek , tıbbi yüz maskesi malzemesinin hava değişim basıncını test etmek için, tıbbi yüz maskelerinin nefes alabilirliğini gösterir.

Diferansiyel basıncı ölçmek için dahili su dolu diferansiyel manometre, hava akışının ölçümü için bir kütle akış ölçer kullanılır. Elektrikli vakum pompası, tıbbi maske nefes alabilirlik test cihazından hava çeker ve hava akış hızını ayarlamak için bir iğne valfi kullanılır.

Medikal yüz maskesi

Medikal yüz maskesinin amacı nedir?
Ameliyathanede (OR), cerrahi maskeler steril alanı öncelikle öksürme, hapşırma veya konuşma sonucu olası kontaminasyondan korur. Bir maske ayrıca klinisyenleri, kemik çipleri, vücut sıvılarının sıçraması ve lazer veya elektrocerrahi tekniklerinden kaynaklanan duman tüyleri gibi cerrahi prosedürlerin yan ürünlerinden de koruyabilir. OR maskelerinin dışında, klinisyenleri ve hastaları kan veya diğer vücut sıvıları, sekresyonlar veya atılımlarla yayılabilecek patojenlerden korumak için standart önlemler için kullanılır. Cerrahi ve prosedür maskeleri damlacık iletimine karşı etkilidir.

Cerrahi maske veya prosedür maskesi

Cerrahi maske ile prosedür maskesi arasındaki fark nedir?
Ameliyathane içinde veya diğer steril prosedürler sırasında hasta ortamını kontaminasyondan korumak için cerrahi maske kullanılır. Ayrıca klinisyeni prosedür sırasında oluşan kontamine sıvı veya döküntülerden korur. Cerrahi maskeler, uyum için ayarlanabilmeleri için bağlara sahiptir ve bir cerrahi veya kabarık kapağın üstüne bağlanır. Prosedür maskesi, hasta prosedürlerini gerçekleştirmek için veya hastalar potansiyel kontaminantlardan korumak için izole edildiğinde kullanılır. Hem hastaları hem de personeli solunum salgılarının veya diğer sıvıların veya döküntülerin transferinden korumak için kullanılırlar. İnsanların konuşma, öksürme veya hapşırma yoluyla mikrop yaymasını önlemek için ‘solunum görgü kuralları’ için kullanılırlar. Prosedür maskelerinde hızlı takma için kulak halkaları vardır ve saç üzerinde kaymadıkları için cerrahi kapak olmadan giyilebilirler.

Maske Nefes Alabilirlik Test Cihazı​

EN 14683, ASTM F2100

Call Now ButtonHEMEN ARA