medikal maske nefes solunum test cihazı

GBPI, medikal maske nefes solunum test cihazı, mske takıldığında nefes alnıbilirlik ve solunum simülasyonu sağlar.  Komple otomatik ve hassas ayarlı dokunmatik kumanda paneli ile komple bir test istasyonudur.

EN149, NIOSH 42 CFR 84

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Medikal maske nefes solunum test cihazı

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

N702

Solunum Testi - NIOSH

Solunum önleyici sertifikası için tasarlanan maskeler, NIOSH standartlarına uygunluğu doğrulamak için NaCl, DOP, valf kaçağı ve inhalasyon / ekshalasyon testleri gerektirebilir. Nelson Labs bu testler için ön test test hizmetleri sunmaktadır.

Sodyum Klorür Aerosol Mücadelesi (NaCl) – NIOSH Respiratör Ön Yeterlilik testi, çeşitli filtrasyon malzemelerinin partikül penetrasyonunu ve hava akış direnci özelliklerini değerlendirmek için yaygın olarak kabul gören bir yöntem kullanır. Maskeler sertifika için NIOSH’a sunulmadan önce ön yeterlilik kazanmalıdır; solunum sistemi filtreleri ve yüz maskeleri gibi diğer malzemeler, pazarlama için filtreleme verimliliğini belirlemek amacıyla test edilir. Bu testler, N95 solunum cihazı onayı isteyen maskeler için yapılır.

Dioktil Ftalat (DOP) testi, HEPA filtreleri, NIOSH respiratörleri ve filtre ortamı dahil olmak üzere çeşitli filtrasyon materyalleri için partikül penetrasyonu ve hava akış direnci özelliklerini değerlendirmek için kullanılır. Test 42 CFR Part 84 ve NIOSH Prosedür No. RCT-APR-STP-0051-0056, 2005 ile uyumlu olarak yapılır ve solunum cihazlarının NIOSH sertifikasyonu için ön yeterlilik için gereklidir. Nelson Labs, filtreleri ve diğer filtreleme cihazlarını test etme konusunda geniş deneyime sahiptir.

Test, 42 CFR Part 84 ve NIOSH Prosedür No. RC-APR-STP-0057, 0058 ve 0059’a uygun olarak yapılır. Enforlab, kapsamlı test filtreleri ve diğer filtreleme cihazlarına sahiptir.

Medikal yüz maskesi

Medikal yüz maskesinin amacı nedir?
Ameliyathanede (OR), cerrahi maskeler steril alanı öncelikle öksürme, hapşırma veya konuşma sonucu olası kontaminasyondan korur. Bir maske ayrıca klinisyenleri, kemik çipleri, vücut sıvılarının sıçraması ve lazer veya elektrocerrahi tekniklerinden kaynaklanan duman tüyleri gibi cerrahi prosedürlerin yan ürünlerinden de koruyabilir. OR maskelerinin dışında, klinisyenleri ve hastaları kan veya diğer vücut sıvıları, sekresyonlar veya atılımlarla yayılabilecek patojenlerden korumak için standart önlemler için kullanılır. Cerrahi ve prosedür maskeleri damlacık iletimine karşı etkilidir.

Cerrahi maske veya prosedür maskesi

Cerrahi maske ile prosedür maskesi arasındaki fark nedir?
Ameliyathane içinde veya diğer steril prosedürler sırasında hasta ortamını kontaminasyondan korumak için cerrahi maske kullanılır. Ayrıca klinisyeni prosedür sırasında oluşan kontamine sıvı veya döküntülerden korur. Cerrahi maskeler, uyum için ayarlanabilmeleri için bağlara sahiptir ve bir cerrahi veya kabarık kapağın üstüne bağlanır. Prosedür maskesi, hasta prosedürlerini gerçekleştirmek için veya hastalar potansiyel kontaminantlardan korumak için izole edildiğinde kullanılır. Hem hastaları hem de personeli solunum salgılarının veya diğer sıvıların veya döküntülerin transferinden korumak için kullanılırlar. İnsanların konuşma, öksürme veya hapşırma yoluyla mikrop yaymasını önlemek için ‘solunum görgü kuralları’ için kullanılırlar. Prosedür maskelerinde hızlı takma için kulak halkaları vardır ve saç üzerinde kaymadıkları için cerrahi kapak olmadan giyilebilirler.

Maske Nefes Solunum Test Cihazı

EN149, NIOSH 42 CFR 84

Call Now ButtonHEMEN ARA