Medikal Maske sentetik kan geçirgenlik test cihazı

GBPI medikal maske sentetik kan geçirgenlik test cihazı, sentetik kan kullanarak penetrasyon tayini yapar.  Komple otomatik ve hassas ayarlı dokunmatik kumanda paneli ile komple bir test istasyonudur.

 ISO 22609, ASTM F1862

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Medikal maske sentetik kan geçirgenlik test cihazı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

N701

Sentetik Kan Geçirgenlik Testi

Sentetik kan penetrasyon test cihazı, tıbbi yüz maskelerinin sentetik kan sıçramasıyla penetrasyona direncini ölçmek için kullanılır.

Bu sentetik penetrasyon test cihazının numune sıkıştırma cihazında bir örnek tıbbi yüz maskesi desteklenir, maskeye vurmak için bu test cihazı tarafından yatay olarak sabit bir hacim (~ 2ml) sentetik kan sıçratılır, bu test cihazı hassas valf kontrolü ile farklı kan basınçları sağlayabilir.

0.042 ± 0.002 N / m yüzey gerilimi ile 2 ml’lik bir sentetik kan hacmi oluşturun.

Medikal yüz maskesi

Medikal yüz maskesinin amacı nedir?
Ameliyathanede (OR), cerrahi maskeler steril alanı öncelikle öksürme, hapşırma veya konuşma sonucu olası kontaminasyondan korur. Bir maske ayrıca klinisyenleri, kemik çipleri, vücut sıvılarının sıçraması ve lazer veya elektrocerrahi tekniklerinden kaynaklanan duman tüyleri gibi cerrahi prosedürlerin yan ürünlerinden de koruyabilir. OR maskelerinin dışında, klinisyenleri ve hastaları kan veya diğer vücut sıvıları, sekresyonlar veya atılımlarla yayılabilecek patojenlerden korumak için standart önlemler için kullanılır. Cerrahi ve prosedür maskeleri damlacık iletimine karşı etkilidir.

Cerrahi maske veya prosedür maskesi

Cerrahi maske ile prosedür maskesi arasındaki fark nedir?
Ameliyathane içinde veya diğer steril prosedürler sırasında hasta ortamını kontaminasyondan korumak için cerrahi maske kullanılır. Ayrıca klinisyeni prosedür sırasında oluşan kontamine sıvı veya döküntülerden korur. Cerrahi maskeler, uyum için ayarlanabilmeleri için bağlara sahiptir ve bir cerrahi veya kabarık kapağın üstüne bağlanır. Prosedür maskesi, hasta prosedürlerini gerçekleştirmek için veya hastalar potansiyel kontaminantlardan korumak için izole edildiğinde kullanılır. Hem hastaları hem de personeli solunum salgılarının veya diğer sıvıların veya döküntülerin transferinden korumak için kullanılırlar. İnsanların konuşma, öksürme veya hapşırma yoluyla mikrop yaymasını önlemek için ‘solunum görgü kuralları’ için kullanılırlar. Prosedür maskelerinde hızlı takma için kulak halkaları vardır ve saç üzerinde kaymadıkları için cerrahi kapak olmadan giyilebilirler.

Medikal maske sentetik kan geçirgenlik test cihazı

 ISO 22609, ASTM F18620.

Call Now ButtonHEMEN ARA