Medikal maske partikül filtrasyon test cihazı

GBPI, medikal maske partikül filtrasyon test cihazı, belirli bir hava akışına karşı maskenin partikül filtreleme özelliklerinin tayini yapar.  Komple otomatik ve hassas ayarlı dokunmatik kumanda paneli ile komple bir test istasyonudur.

EN 149, ASTM F2100, ASTM F2299

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Medikal maske partikül filtrasyon verimliliği test cihazı

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

KF300

Partikül Filtrasyon

Bir maskenin mikron altı partikülleri, virüslerin benzer şekilde filtreleneceği beklentisiyle ne kadar iyi filtrelediğini ölçer. Yüzde arttıkça maske verimliliği de artar. Test, 0.1 ila 5.0 mikron arasında bir partikül boyutu kullanılarak yapılabilmesine rağmen, ASTM F2100-07, 0.1 mikronluk bir partikül boyutunun kullanılacağını belirtir. Test sonuçlarını karşılaştırırken, daha büyük bir partikül boyutunun kullanılması yanıltıcı bir PFE derecesi üreteceğinden, kullanılan test partiküllerinin boyutuna dikkat etmek önemlidir.

Medikal yüz maskesi

Medikal yüz maskesinin amacı nedir?
Ameliyathanede (OR), cerrahi maskeler steril alanı öncelikle öksürme, hapşırma veya konuşma sonucu olası kontaminasyondan korur. Bir maske ayrıca klinisyenleri, kemik çipleri, vücut sıvılarının sıçraması ve lazer veya elektrocerrahi tekniklerinden kaynaklanan duman tüyleri gibi cerrahi prosedürlerin yan ürünlerinden de koruyabilir. OR maskelerinin dışında, klinisyenleri ve hastaları kan veya diğer vücut sıvıları, sekresyonlar veya atılımlarla yayılabilecek patojenlerden korumak için standart önlemler için kullanılır. Cerrahi ve prosedür maskeleri damlacık iletimine karşı etkilidir.

Cerrahi maske veya prosedür maskesi

Cerrahi maske ile prosedür maskesi arasındaki fark nedir?
Ameliyathane içinde veya diğer steril prosedürler sırasında hasta ortamını kontaminasyondan korumak için cerrahi maske kullanılır. Ayrıca klinisyeni prosedür sırasında oluşan kontamine sıvı veya döküntülerden korur. Cerrahi maskeler, uyum için ayarlanabilmeleri için bağlara sahiptir ve bir cerrahi veya kabarık kapağın üstüne bağlanır. Prosedür maskesi, hasta prosedürlerini gerçekleştirmek için veya hastalar potansiyel kontaminantlardan korumak için izole edildiğinde kullanılır. Hem hastaları hem de personeli solunum salgılarının veya diğer sıvıların veya döküntülerin transferinden korumak için kullanılırlar. İnsanların konuşma, öksürme veya hapşırma yoluyla mikrop yaymasını önlemek için ‘solunum görgü kuralları’ için kullanılırlar. Prosedür maskelerinde hızlı takma için kulak halkaları vardır ve saç üzerinde kaymadıkları için cerrahi kapak olmadan giyilebilirler.

Medikal Maske Partikül Filtrasyon Test Cihazı

ASTM F2100, ASTM F2299

Call Now ButtonHEMEN ARA