Partikül sayaçlı gelbo esnetme test cihazı

IDM partikül sayaçlı gelbo esnetme test cihazı; medikal forma, önlük ve benzeri giysilerin, mekanik gelbo esnetmeye maruz bırakıldığında toz ve partikül salınımı özelliklerinin tayini için tasarlanmıştır. Otomatik ve hassas ayarlı dokunmatik kumanda paneli ve partikül sayacı ile komple bir test istasyonudur.

ISO 9073-10, EN 13759

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

ENFORLAB - IDM - Partikül sayaçlı gelbo esnetme test cihazı - G0005

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

G0005

Gelbo Esnetme Testi

Gelbo Flex Tester ile kullanım için Partikül Sayacı, 30 saniyelik bir esneme periyodunda dokunmamış malzemelerden dökülecek gevşek liflerin (tiftik) miktarını tespit etmektir. Sağlık ve hijyen, temizlik, filtrasyon, gıda ambalajı ve daha birçok alanda kullanım için plastik, kağıt, tekstil vb. Geleneksel ürün gruplarına katılan dokuma olmayan tekstil ürünleri ile temizlik önemli bir husustur; bu nedenle, bu tür malzemelerin tiftik eğilimi düşük olmalıdır.

ISO 9073-10 kullanan Sataton, kuru halde dokunmamış kumaşların astarını ölçmek için Partbo Sayaçlı Gelbo Flex Test Cihazını tasarlamıştır. Bu test diğer tekstil malzemelerine de uygulanabilir. Örnek, Gelbo Flex Test Cihazında tekrarlayan büküm ve sıkıştırma döngülerine maruz kalırken, hava test odasından alınır ve hava akımındaki parçacıklar sayılır ve partikül sayacı üzerinde sınıflandırılır.

Parçacık Sayacına sahip Gelbo Flex Test Cihazı, biri sabit diğeri hareketli bir kola esneme hareketini gerçekleştirmek için tutturulmuş iki 82.8 mm çapında mandrelden oluşur. Hareketli mandrel, 120 mm strok boyunca sabit mandrelden ileri ve uzağa doğru 180 ° döndürme ile 60 devirde numuneyi büker ve sıkıştırır.

300 x 300 x 300 mm ölçülerindeki Esnek Oda ve Hava Toplayıcı pleksiglastan yapılmıştır ve temizlik için çıkarılabilir panellere sahiptir. Üç panelde iki adet uygun 10 mm havalandırma deliği bulunur. Bir izokinetik emme probu (hava toplayıcı), esneme odasının merkezine sabitlenmiştir. Cihaza bir Boşaltma Filtresi takılmıştır ve test sırasında esneme haznesindeki havadaki toz / lif miktarını azaltmak için kullanılır.

Partikül Sayacı, 0.3 ila 25.0 um VEYA 0.5 ila 25.0 um boyutlandırma ile ilgili olarak partikülleri gerçek zamanlı olarak sayar ve sıralar. Sayaç, sıcaklık, nem, hava hızı veya diferansiyel basınç gibi 6 adede kadar çevresel sensörü aynı anda izleyecektir. Bunlar, partikülleri ölçerken kaydedilir – eksiksiz bir temiz oda çevre izleme paketi sağlar. 1 CFM (28.3 LPM) akış hızına sahiptir ve partikül ve çevresel veriler, ayrıca konum süresi vb. Dahil olmak üzere 3.000’e kadar veri setini saklayabilir. Ayrıca dahili bir termal yazıcıda raporlar yazdırır. İsteğe bağlı RS-232 veya 4 x 20 mA çıkışlar mevcuttur.

Call Now ButtonHEMEN ARA