METAL

Metal Sektörü için Test Cihazları

Metal, döküm, kablo ve yay sektörlerine yönelik; yarı-mamül ve ürünler için kalite kontrol ve ARGE testlerine uygun sertifikalı metal test cihazları.

Metal Testleri

Metal testi, bilinmeyen bir metalik maddenin bileşimini kontrol etmek için kullanılan bir süreç veya prosedürdür. Tahribatlı süreçler ve tahribatsız süreçler vardır. Metal testi, yeni dövülmüş metal alaşımlarının özelliklerinin belirlenmesini de içerebilir. Pek çok kimyasal özellik veri tabanının kolayca bulunabilmesi ile, işaretlenmemiş saf, genel metallerin tanımlanması hızlı ve kolay bir işlem olabilir. Orijinal numuneyi eksiksiz, yeniden kullanılabilir durumda bırakmak. Bu tür testler tahribatsızdır. Bununla birlikte, metal alaşımları (dövme karışımları) ile çalışırken, kesin bileşimi belirlemek, orijinal numunenin başlangıç malzemelerine ayrılmasına, ardından ölçülüp hesaplanmasına neden olabilir. Bileşenler bilindikten sonra aranabilir ve bilinen alaşımlarla eşleştirilebilir. Orijinal numune işlem sırasında imha edilecektir. Bu tür testler tahribatlıdır.

Tahribatlı Testler:

Bu tür testlerde, malzeme mekanik teste tabi tutulur ve daha sonra atılır. Test sonuçları spesifikasyonlarla karşılaştırılır. Alt türler şunları içerir:

Bükme Testi
Darbe Testi – Charpy Testi ve Izod Testi olarak kategorize edilir
Sertlik Testi
Çekme Testi
Yorgunluk Testi
Korozyon Direnci Testi
Aşınma Testi

Biz sizi arayalım

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bizi Arayın

Tüm teknik veya ticari istekleriniz için

0 216 4624934

bilgi@enforlab.com

Call Now ButtonHEMEN ARA