HDT – Vikat test cihazı

Cometech HDT – Vikat test cihazı; firmanın Tayvan’daki fabrikasında üretilmektedir. 1994 yılında kurulan Cometech, plastik sektörü için fiziksel performans değerlendiren test makineleri üretmektedir. HDT – Vikat test cihazı; termoplastik ve kompoundların ısıya karşı dayanım özelliklerinin belirlenmesi için tasarlanmıştır. Cihaz, dahili işlemcisi, dokunmatik ekranı ve çok kaliteli ısıtıcısı ile güvenli bir test ortamı sunar.

ASTM D1525 ISO 306 GB T1633, ASTM D648, ISO 75-1

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

HDT – Vikat test cihazı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

QC-656

HDT – Vikat testi

Test için basit kirişe yerleştirilen numuneye merkezde 0.445MPA veya 1.82MPA’lık bir bükülme gerilimi verilir. Testin ortam sıcaklığı dakikada 2 santigrat derece arttı. Numunenin merkezi 0,25 mm’lik bir sapmaya maruz kaldığında, sıcaklık numunenin sapma sıcaklığı olarak belirlenir.

Test cihazı, kullanıcılara adım adım rehberlik eden dokunmatik bir ekrana sahiptir. İşlem sırasında, numune tutucu ve ağırlık çerçevesi, numunenin test tarafından istenen yükleme ve yük hesaplamasını kolaylaştırmak için otomatik olarak yükselir ve alçalır. Kullanıcı dostu bir arayüz ve standart hale getirilmiş süreç, kullanıcıları mümkün olan en kısa sürede yönlendirmek ve test hatalarını azaltmak için tasarlanmıştır. Ekranda her bir istasyondaki örnek sıcaklığı ve LVDT yer değiştirmesi gösterilir. Sıcaklık kaydı sapma değerine ulaştığında durur ve test cihazı soğumaya başlar. Akıllı test süreci zaman tasarrufu sağlar ve yalnızca minimum test gerektirir.

Bu test 27 ℃ ‘de hala zor olan malzemeler için uygundur. Numune 127mm uzunluğundadır, hata değeri ± 0.13cm’dir. 13 mm kalınlığında ve 3-13 mm genişliğindedir.

Call Now ButtonHEMEN ARA