Plastiklik ölçüm test cihazı

Montech plastiklik ölçüm test cihaz; firmanın Almanya’daki fabrikasında üretilmektedir. 1998 yılında kurulan Montech, kauçuk sektörü için fiziksel performans değerlendiren test makineleri üretmektedir. Plastiklik ölçüm test cihaz; sektörün en gelişmiş ve güvenilir cihazıdır. Otomatik test döngüsü, kolay ve güvenli kullanımı ile komple bir test istasyonudur.

BS 903:Pt A59: section A59.1:1997, ISO 2007:1991

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Plastiklik ölçüm test cihazı

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

RP-3000

Plastiklik ölçer numune tepsisi
Plastiklik ölçer numune tepsisi 2
Plastiklik ölçer numunesi
Plastiklik ölçer numune şablonu

Plastiklik ölçümü

Polimerlerin ve vulkanize edilmemiş kauçukların plastikliğini veya
viskozitesini ölçer. Test basit, temiz ve hızlıdır. Enstrüman tipik olarak, ham doğal kauçukların Plastisite Tutma İndeksini (PRI) belirlemek için MonTech AO3000 yaşlandırma fırını ile birlikte kullanılır.

Serbestçe programlanabilir koşullandırma ve yükleme süreleri ile daha kolay okunması için 25 ° C ila 200 ° C arasındaki değişken sıcaklık aralığı, değişken test koşullarında doğal ve sentetik lastiklerin akış davranışının uygun şekilde karakterizasyonuna izin verir. Bazı uygulamalar için bu yöntem Mooney Viscosity testine hızlı, düşük maliyetli bir alternatif sunar.

Cihaz, uluslararası standartlara göre 0,40 cm³ hacimli test numunelerinin güvenilir bir şekilde hazırlanması için bir masa üstü, mekanik hacimsel numune kesici ile birlikte komple bir set halinde verilir.

Plastisite Tutma Endeksi (PRI):

PRI, ham doğal kauçuğun oksidasyona direncinin bir ölçüsüdür.
Oksidasyon etkisi, yaşlanma öncesi (P0) ve 140 ° C’de (P30) Plastisite testi için MonTech yaşlandırma fırında 30 dakika yaşlandırıldıktan sonra plastisite ölçülerek değerlendirilir.

Çalışma Prensibi

Modifiye edilmiş bir paralel plaka sıkıştırma prensibi otomatik zamanlamalı “Şartlandırma” ve “yük” dönemleri ile kullanılır.
Bir numune, tipik olarak 100 ° C’lik bir sıcaklıkta tutulan iki dairesel plaka arasında sıkıştırılır. Numune 1 mm kalınlığında 15 saniye boyunca şartlandırılır.

Bir sıkıştırma 100 N kuvveti daha sonra 15 saniye boyunca uygulanır. 0.01 mm birimlerle ifade edilen test parçasının son kalınlığı, plastiklik numarasıdır. Standartlar tarafından tanımlanan bu prosedürün yanı sıra, MonTech RP 3000 tamamen değişken sıcaklıkta ve şartlandırma / yükleme sürelerinde çalışabilir.
MonPlast yazılımı ile yükleme süresi boyunca malzeme akışı ve plastisite eğrisi elde edilebilir.

Test Prensibi

Numune, mekanik, çift işlemli numune kesici kullanılarak hazırlanır ve daha sonra, plakalar arasına yerleştirilmeden önce, uluslararası standartlara göre tanımlandığı gibi iki doku kağıdı parçası arasına alınır. Kağıt mendil, plakalara yapışmasını veya aralarında kaymasını önler.
Cihazdaki start kolu çevrildiğinde otomatik test dizisi başlatılır. Kondüsyonlama ve yükleme süreleri daha sonra otomatik olarak kontrol edilir. Numunenin kalınlığının ve numuneye uygulanan yükün azalması, isteğe bağlı MonPlast yazılımı tarafından PC ekranında dijital olarak görüntülenir. 

Testten sonra, tüm sonuçlar PC ekranında gösterilir ve daha sonra geri çağırmak veya toplu raporlar oluşturmak için veritabanına otomatik olarak kaydedilir.

Call Now ButtonHEMEN ARA