Deri esneme dayanımı test cihazı – Scott

Testex deri esneme dayanımı test cihazı – Scott; deri, kauçuk ve benzer malzemelerden üretilmiş numunelerin esnemeye karşı direnç özelliklerinin tayini için kullanılır. Standart yük uygulaması, çift yönlü test özelliği ve 2 adet numune tutucusu ile komple bir test istasyonudur.

JIS-K6404-6, L1096, JASO

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Deri esneme dayanımı test cihazı – Scott

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF119

  • Numune Sayısı
  • Kumanda
  • Esnetme Miktarı
  • 10
  • Elektronik sayaç
  • 500 tur ( ayarlanabilir)

Deri esneme dayanımı testi – Scott

Scott Type Crease-Flex Aşınma testi, numunenin üzerinde ileri geri sürterek ve daha sonra numunenin çatlama, kırışıklık veya renk bozulma derecesini gözlemleyerek ürünün dayanıklılığını belirler.

Tekstillerin farklı açılardan dayanıklılıklarını test etmek için Scott crease-flex testi ve Martindale aşınma testi kullanılır, böylece bunların kombinasyonu test sonuçlarının kararlılığını artırabilir.

Martindale aşınma testi ve Scott Tipi aşınma testi arasındaki farklar

1. Farklı test yöntemleri: Martindale aşınma testi esasen test edilen numune ile belirtilen madde arasında sürtünme uygularken, Scott Type kırışık esnekliği aşınma testi numunenin kendisiyle ileri ve geri sürülür.

2. Test aralığı farklıdır: Martindale aşınma test cihazı, temel olarak kumaşların dayanıklılığını yargılamak için tekstillerin boncuklanma kabiliyetini test etmek için kullanılırken, Scott Type kırışık esneklik test cihazı sadece tekstillerin dayanıklılığını test etmekle kalmaz plastik film, suni deri, lastik bez ve deri için de kullanılabilir. .

3. Farklı test standartları: Martindale aşınma testi temel olarak uluslararası standartları karşılarken, Scott kırışık esnekliği aşınma testi çoğunlukla Japonya’daki bazı standartlara yöneliktir. Örneğin, JIS L1096, Japon endüstri standardına uygun, Japon Otomobil Standartlarına uygun JASO, Japon Kauçuk Endüstrisi Standartına uygun JIS-K6404-6, daha profesyonel bir testtir.

Deri Esneme Dayanımı Test Cihazı – Scott​

JIS-K6404-6, L1096, JASO

Call Now ButtonHEMEN ARA