Dikiş yorulma test cihazı

Testex dikiş yorulma test cihazı; 3 adet çalışma istasyonu ile cihaz, yastıkların içinde bulunan standart köpükleri çevreleyen döşemelik kumaş üstünde ki dikiş yerlerine belirli bir yükü, belli bir devirde uygulayarak dikişlerin sağlamlık tayininin belirlenmesinde kullanılır.

ASTM D4033

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Dikiş yorulma test cihazı

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF152

  • Test İstasyonu Saysı
  • Test Frekansı
  • Toplam Tur Sayısı
  • Sistem
  • 6
  • 25 ± 2 tur / dak.
  • 7000 ( ayarlanabilir )
  • Pnömatik

Dinamik dikiş yorgulma testi

Dinamik Dikiş Yorulma Test Cihazı Nedir?

Dinamik dikiş yorulma makinesi, yük, kuvvet ve basıncın mobilya üzerindeki etkisini simüle etmek için kullanılan “mobilya dekoratif kumaşların iplik kaymasına karşı direnç için standart test yöntemi — dinamik yorgunluk testi yöntemi” olan ASTM D4033 standardına uygun olarak yapılmıştır dekoratif kumaş kullanım sırasında kanepe kumaşların dikişlerinin dinamik yorulma direncini test etmek için kullanılır.

Test Prensibi

Dinamik dikiş yorulma test cihazı, kanepe kumaşlarının dikişlerinin dinamik yorulma direncini test etmek için uygundur. Her iki tarafa sıkılmış, elastik bir köpük ped içeren bir numune yuvasına bir dikiş eki ile bir numune sabitleyin ve belirli bir yükseklikten, belirtilen yüzeye kadar sürekli olarak etkilemek için belirli bir ağırlıkta serbest dönen bir lastik tekerlek kullanın. Bu işlem numunenin hasar derecesini kontrol etmek için belirli sayıda uygulanır.

Neden İhtiyacımız Var?

Bu cihaz, otomobil koltuklarının, ev koltuklarının ve diğer yüzey malzemelerinin dikiş yorgunluğunu test etmek için kullanılır. Kanepe koltuğunun yüzey malzemeleri (deri, suni deri, kumaş vb.) Dikilen yapıda olup, dikişin bağlantı dayanımı ve bu malzemeler için yorulma direnci, koltuğun kullanım ömrünü doğrudan etkiler. Malzemenin sağlamlığını ve ömrünü test ederek koltuğun ömrünü etkili bir şekilde tahmin edebilir ve koltuğun ömrünü artırmak için referans değer sağlayabiliriz.

Şirketimiz tarafından üretilen bu test cihazı, basit bir kullanıma ve daha az günlük bakıma sahiptir. Aynı anda test etmek için altı iş istasyonunu destekler ve istasyonların sayısı müşteri isteğine göre özelleştirilebilir. Cihaz, esnek hareket, uygun ayar ve test sırasında düşük gürültüye sahip olan destekleyici tekerlek tekerleğini benimser. Dinamik dikiş yorulma test cihazının fiyatını öğrenmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Dikiş Yorulma Test Cihazı

ASTM D4033

Call Now ButtonHEMEN ARA