Fryma kumaş uzama ölçer

Testex Fryma kumaş uzama ölçer; kumaşların esneme ve geri kazanım özelliklerinin tayini için kullanılan; hesaplı ve basit uygulamalı bir cihazdır. Örgü veya dokuma yapılı tüm kumaş tipleri için uygundur. Örme kumaş uzama oranı: %50 Dokuma kumaş uzama oranı: %300

BS 4294

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Fryma kumaş uzama ölçer

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF143

  • Kumaş Tipleri
  • Test Ağırlıkları
  • Örgü veya Dokuma
  • 2 x 3Kg

Fryma kumaş uzama ölçer

Çekme testinin önemi

Örme kumaş veya elastik dokuma kumaşın dış kuvvetle gerilmesi kolaydır ve daha sonra, kumaş gerilmesi adı verilen dış kuvvet kalkınca kumaş orijinal şekline geri döner. Bu gerginlik veya elastikiyet kumaşın,  yayılma, genellikle kesme, dikiş, ütüleme ve diğer işlemlerde kullanımı zor olan, genellikle büzülmeye veya kırılmasına neden olur. Bu nedenle, kumaş dikişin kalitesini sağlamak için, yukarıdaki malzemenin işlenmesinde, özellikle dikişte, kumaşın gerilme özelliklerine uygun elastik dikişler seçmeliyiz.

Çekme testine ilişkin hususlar

Kumaşın gerilme özellikleri, sadece elyaf mukavemeti, iplik hattı yoğunluğu, iplik sayısı ve diğer temel özellikler gibi kumaşın temel özellikleriyle değil, aynı zamanda kumaşın gerilme özelliklerini test etmek için test koşulları ile de ilgilidir. Örneğin, test numunesinin uzunluğu, çekme testinin hızı ve numunenin tutma yöntemi, kumaşın gerilme özelliklerinin test sonuçları üzerinde bariz bir etkiye sahiptir. Firmamız tarafından sağlanan kumaş gerginlik test cihazı basit ve pratiktir: Numune kesme şablonu, örnek uzunluğu sorununu çözer, iki adet 3Kg’lik ağırlıklar, çekme hızının stabilitesini sağlar, numunenin kelepçesi sağlamdır ve hata oranı daha küçüktür.

Fryma Kumaş Uzama Ölçer​

BS 4294

Call Now ButtonHEMEN ARA