Havlu su emme testi cihazı

Testex havlu su emme testi cihazı; havlu (Terry) kumaşın; insan derisi, porselen tabak, mutfak tezgahı ve ev eşyası gibi yüzeylerden sıvı emme ve tutma performans değerlerinin tayini için kullanılır.

ASTM D4772 – 2009, GB/T 22799 – 2009

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Havlu su emme testi cihazı

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF167

  • Su Püskürtme Ağzı
  • Tutucu Açısı
  • Su Akış Süresi
  • 30 ± 2 mm
  • 60°
  • 50 ml / 8 san

Havlu su emme testi

Havlu Su Emme Test Cihazının Uygulama Kapsamı

Bu test yöntemi banyo havluları, el havlusu, mutfak havlusu, bulaşık bezi, el bezi, plaj kıyafeti, bornoz ve benzerleri için havlu kumaşların yüzey su emilimini test etmek için kullanılabilir.

Bu test yöntemi, takılmış havlular, waffle dokuma havlular, çarpma havlular, un-çuval havlular ve dokuma olmayan mendiller gibi havlu olmayan kumaşlar için geçerli değildir.

Bu kumaşların hafif / açık yapısı, büyük miktarda suyun numuneden tamamen geçmesine izin verebilir; bu nedenle test sonucu, terry olmayan bir kumaşın suyu emme yeteneğinin geçerli bir ölçüsü olmayabilir. Bu test yöntemi, yüzeylerden su emmek için kullanılmayacak dekoratif havlu kumaşlar için geçerli değildir.

Numune Hazırlama

Numuneleri standart talimatlara göre hazırlayın ve uzunluk yönünü işaretleyin. 190mm ~ 210mm çapında bir dairede numuneleri kesmek için daha iyidir.

Akış Zamanının Kalibrasyonu

Vananın açılması ile suyun çıkma süresi arasındaki süreyi ayarlamak için bir kronometre kullanın. Süre 8.0 saniyeden fazlaysa, akış hızını hızlandırmak için vanadaki somunu yumuşak bir şekilde sıkın.

Call Now ButtonHEMEN ARA