İplik İnceleme makinesi, konik levha

Testex iplik İnceleme makinesi, konik levha; tüylülük, düzgünsüzlük, neps ve diğer yapısal bozuklukların tayinin için kullanılır. Otomatik olarak belirli miktardaki iplik, siyah oluklu bir levhaya sarılır. 7-19 sarım/cm olarak ayarlanabilir. Sarım hızı ayarlanabilir. Ön tansiyon mekanizması mevcuttur.

ASTM 2255

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

İplik İnceleme makinesi, konik levha

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TY380

İplik Konik Levhası

Test Prensibi

Pamuklu veya suni ve sentetik elyaftan yapılan ipliklerin veya bunların karışımlarının tahtaya sarılarak harmanlanma görünümlerinin belirlenmesi için profesyonel olarak tasarlanmıştır. Bu test yöntemi, yün ipliğinin görünüm kalitesini değerlendirmek için uygun değildir.

Nominal Tanımlama

İplik Görünüşü: Tahtaya sarılmış olan iplik örneklerini öngörülen şartlara göre görsel efekt elde etmek için görsel bir yöntemle inceleyin.

Şantuk: İplik bölümünün öngörülen genişliği (bundan sonra çap olarak anılacaktır), şantuk derecesi denetçi tarafından tanınabilen normal iplik çapından daha kalındır.

İnce Yer: İpliğin segman çapı normalden küçüktür, incelik derecesi denetçiler tarafından belirlenebilir.

Gölge: İnce çaplı birçok iplik, yüzeyde koyu renkli topaklar oluşturacak şekilde düzenlenmiştir.

Ciddi Hatalar: Çapı olan şantuk, orijinal ipliğin 1-2 katıdır ve uzunluğu 5 cm’den fazladır. Çapı olan ince yer, orijinal ipliğin 0,5 katıdır ve uzunluğu 10 cm’den fazladır. Çapı olan kusur orijinal ipliğin 2 katıdır ve kusurun uzunluğu 1,5 cm’den daha uzundur.

Sistematik Düzgünsüzlük: İplik düzgünlüğünün kalınlığı dengesizdir ve tüm plaka yüzeyinin yarısından fazlasını oluşturan bir alan oluşturur ve gölge derinliği bile standart örneğin gölgesinden daha derindir.

Nep: Bir veya daha fazla felyafın sarımı ile oluşan kırılmamış partiküller.

İplik Kara Tahtası​

ASTM 2255, GB 9996

Call Now ButtonHEMEN ARA