Kumaş esneme dayanımı test cihazı – Crumple flex

Testex kumaş esneme dayanımı test cihazı – Crumple flex; su geçirmez tip kaplama kumaşların esnetmeye karşı yapısal bozulma dayanımı özelliklerinin tayini için kullanılır. Elektronik zamanlayıcı, otomatik duruş özellikleri ile komple bir test istasyonudur.

ISO 7854, ISO 8096, BS 3424.9, GB/T 12586

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Kumaş esneme dayanımı test cihazı – Crumple flex

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF117C

  • Test İstasyonu Sayısı
  • Test Güvenliği
  • Kullanım
  • 1, 2 veya 4
  • Akrilik güvenlik kapağı
  • Motorlu, otomatik duruş

Kumaş esneme dayanımı testi – Crumple flex

Esneme Dayanımı Nedir?

Eğilme dayanımı, kauçuk, deri ve kaplamalı kumaşın bükülme direncinin bir ölçü endeksidir. Kaplanmış kumaşı bir numune olarak ele alın, kullanım ve yıkama sürecinde kumaşın sayısız kez bozulmasına neden olan etkiler mevcuttur; bu, kumaşın belirli bir süre içinde buruşmamasını veya zarar görmemesini sağlamak için belirli bir esneme direnci gerektirir. Bu nedenle, katlanma haslığı önemli bir kumaş indeksidir. Kumaş, bozulmaların sayısını kaydeden ve kaplanmış kumaşın hasar koşullarını gözlemleyerek, belirtilen bir test cihazında ileri geri bükülür.

CrumpleFlex Test Yöntemi

Prensip: Dikdörtgen kaplamalı bir kumaş numunesini silindirik bir şekle dikin ve iki disk arasına sabitleyin. Disklerden biri, ekseni etrafında 90 ° sallanır ve diğeri, ekseni boyunca ileri ve geri hareket eder; bu, numuneyi belirli bir geri ve ileri bükme işlemini tamamlayana veya belirgin bir hasar verene kadar aynı anda bozar ve sıkıştırır.

Numune hazırlama: Kumaşın yatay ve boyuna yönü boyunca bir numune parçası kesin. Her bir örnek 220 mm uzunluğunda ve 190 mm genişliğindedir, daha sonra örneği 190 mm uzunluğunda ve 64 mm iç çapı olan bir silindire dikin ve kaplama dışa doğru baksın.

Test prosedürü: testten önce ekipmanın gerekli hızda çalışıp çalışmadığını kontrol edin, silindirik numuneyi iki disk arasına takın, numunenin her bir ucu diskin iç tarafına yakın pozisyonda sıkıca kelepçeleyin. Salınımlı disk sarkaç tekerleğinin ortasında durmalı ve numunenin dikiş hattı, numuneyi kurarken salınımlı diskin orta noktası ile aynı hizada olmalıdır. Cihazı çalıştırın ve belirtilen sayıda döndürün.

Numune incelemesi: Testten sonra, esneme sayısını kaydedin, numunenin bütün görünümünü gözlemleyin ve numunenin hasar derecesini değerlendirin. Örnekleri bükme testi ve bükme testi olmadan karşılaştırarak, kırışıklık, solma vb. etkileri gözlemleyin.

Call Now ButtonHEMEN ARA