Kumaş kırışıklık tespit Cihazı - ISO

Testex kumaş kırışıklık tespit cihazı; kumaşların kırışıklık toparlama özelliklerinin tayininde kullanılır. Standart bir ağırlık altında ve belirli zaman için kırıştırılan kumaşların kırışıklık toparlama özellikleri belirlenir. Tamamen manuel bir operasyonda çalışır. Tüm aparatları dahildir.

ISO 2313, AATCC 66, BS EN 22313, M&S P22, GB/T 3819

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Kumaş kırışıklık tespit Cihazı - ISO

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF110A

Kumaş kırışıklık tespiti - ISO

Kırışıklık ölçümü nedir?

Kullanım veya depolama sırasında, kumaş yapısında dış kuvvet nedeniyle yerel olarak bükülme ve deformasyon meydana gelecektir. Dış kuvveti kaldırılsa bile, kumaşın kırışık olarak adlandırılan orijinal düz durumuna geri dönmek zordur.

Kırışıklığın iyileşmesinin önemi:

Kumaşın, sürtünmeden kaynaklanan bükülme ve deformasyona dayanabilmesi kırışıklık direnci olarak tanımlanmaktadır. Bazen, kırışık direnci ayrıca kumaşın kırışmasına neden olan dış kuvveti ortadan kaldırdıktan sonra kumaşın hızlı elastikiyeti ve yavaş elastikiyeti nedeniyle kademeli olarak orijinal durumuna geri dönme kabiliyeti olarak da adlandırılır.

Büyük bir kırışıklığa sahip bir kumaştan yapılmış bir giysiyi giyerken katlaması kolaydır, bu yalnızca giysinin görünümünü ciddi şekilde etkilemez, aynı zamanda giysinin zarar görmesini hızlandıracak kırışık boyunca ciddi aşınmaya eğilimlidir . Yün kumaşın özelliklerinden biri, daha iyi kırışıklık geri kazanımına sahip olmasıdır, bu nedenle kırışıklık geri kazanımı, kumaşın yün duyusunu değerlendirmek için önemli bir indekstir.

Kumaş Kırışıklık Tespiti - ISO​

ISO 2313, AATCC 66, BS EN 22313, M&S P22, GB/T 3819

Call Now ButtonHEMEN ARA