Kuru Temizleme ve Yıkama Silindiri

Testex kuru temizleme ve yıkama silindiri; kuru temizlemeye ve klorlu havuz suyuna ( AATCC 162) karşı renk haslığı testlerinde ve yanmazlık testlerine (16 CFR–1610) numune hazırlama işlemlerinde kullanılır.

AATCC 162 , 16 CFR Part 1610

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Kuru Temizleme ve Yıkama Silindiri

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF310C

  • Test Silindir Hacmi
  • Silindir Ekseni Açısı
  • Dönüş Hızı
  • Yapısı
  • 7650 ml
  • 50°
  • 45 ~ 50 RPM
  • Paslanmaz çelik

Kuru Temizleme ve Yıkama Silindiri

Klorlu Suya Renk Haslığı Nedir?

Klorlu su esas olarak dezenfektan ve yüzme havuzu suyunu ifade eder. Klorlu suyun renk haslığı testi, her türlü boyama, baskı veya diğer renkli tekstil ürünlerinin klorlu suya karşı renk haslığını değerlendirmek için kullanılır. Klorlu suyun renk haslığı testinin anahtarı, klorlu su konsantrasyonunun hazırlanmasıdır ve klor konsantrasyonunun gerekliliği farklı standartlara göre farklıdır ve AATCC 162 standardında etkili klor konsantrasyonu 5 mg / L’dir.

Prensip

İplik veya kumaş seyreltilmiş klorlanmış suda belirli bir sıcaklıkta, PH, zaman ve ilgili şartlarda karıştırılır. Kuruduktan sonra, numunenin renk değişimini değerlendirin.

Numune Hazırlama

Numune büyüklüğü yaklaşık 60mm x 60 mm’dir ve toplam ağırlık 5.0 ± 0.25 g’dır. Numune 5.0 g’dan az ise, toplam ağırlığı birden fazla numune ekleyerek 5.0 g yapın. Farklı renk örnekleri karıştırılabilir ve test edilebilir.

Çalışma Prosedürü

Kuru temizleme kabını temizleyin: yaklaşık 5000 ml distile su ve 0.5 ml Clorox (mevcut klor konsantrasyonu% 5.25) veya aynı miktarda sodyum hipoklorit çözeltisi ekleyin. Kabı kapatın, 10 dakika çalıştırın ve çözeltiyi dökün. (kap başka reaktiflerle doldurulmuşsa veya iki hafta kullanılmamışsa temizlenmelidir.)

Çözelti Hazırlığı: sertliği gereken şekilde konsantre edin ve sertliği konsantre halde damıtılmış suyla veya deiyonize suyla seyreltin; bu, 10 ppm tuz konsantrasyonu olan 5 ppm’lik bir klor konsantrasyonu içeren bir çözelti hazırlar. Su sıcaklığını 21 ℃ ye ayarlayın ve pH değerini, sodyum karbonat veya asetik asitle 7.0’a ayarlayın.

Test Yöntemi: Test numunesini ve kontrol numunesini kaba koyun, kapatın ve 60 dakika çalıştırın. Testten sonra, numuneyi ve kontrol numunesini alın, fazla çözeltiyi fular ile çıkarın, damıtılmış suyla iyice durulayın, fazla suyu tekrar çıkarın ve oda sıcaklığında iyi emilimi olan ağartılmış kağıt ile kurutun.

Değerlendirme: AATCC renk değişikliği gri skala ile notu, numunenin renk değişikliği derecesini kaydedin.

Kuru Temizleme ve Yıkama Silindiri​

AATCC 162 , 16 CFR Part 1610

Call Now ButtonHEMEN ARA