Renk karşılaştırma ışık kabini

Testex renk karşılaştırma ışık kabini; standart ışık şartları altında renklerin görsel değerlendirmesi için kullanılır. D65, TL84, CWF, UV, F/A, U30 ışıklar mevcuttur. Her bir ışığın kullanım zamanları ayrı ayrı kayıt edilir. Sağlam kabin bağlantıları vardır. Tüm standart ebatlar mevcuttur.

ASTM D1729, BS 950 PART1, DIN 6173, Mark’s and Spencers C1 /C2, NEXT 11

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Renk karşılaştırma ışık kabini

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TU300

Renk karşılaştırma ışık kabini

Tanıtım

Renk görüntüleme ışık kabini veya renk eşleştirme kabini olarak da adlandırılan kabin, günlük yaşamımızda, farklı aydınlatma koşullarında bir nesnenin renginin bizim için farklı olacağı durumları daha standart bir ortam hazırlayarak kolaylaştırmaya yarar. Renkler bize farklı gözükür çünkü, farklı ışık kaynaklarının kendi yayılan enerjisine sahip olmalarıdır, ışık nesneye çarptığında, farklı renkler yansıtılır ve ortaya çıkar.

Benzer durum imalat sanayi için de geçerlidir. Örneğin, kalite değerlendiricileri, ürünün renginin doğru olduğundan emin olmak kontrolleri yapmalarına karşın, müşteriden renkteki farklılığa ilişkin şikayetler hala karşılanmaktadır. Bazen ürünün iadesi veya iadesi talebine bile yol açabilir ve bu, şirketin itibarına olumsuz etkiler getirir.

Bu sorunu etkili bir şekilde çözmek için, en kolay yaklaşım, renk değerlendirme testini, kontrol edilebilir şartlara sahip aynı aydınlatma kaynağı altında, renk değerlendirme kabini ve renk eşleştirme kabini aracılığıyla yapmaktır. Örneğin, test için popüler beyaz ışık kaynağı-D65 ışık kutusunu kullanın. Aksi takdirde, test anlamsız ve güvenilmez olacaktır.

Renk Karşılaştırma Işık Kabini​

ASTM D1729, BS 950 PART1, DIN 6173, Mark’s and Spencers C1 /C2, NEXT 11

Call Now ButtonHEMEN ARA