Salınımlı Wyzenbeek aşındırma Test cihazı

Testex salınımlı Wyzenbeek aşındırma cihazı; otomotiv ve mobilya sektöründe kullanılan kumaş numunelerinin özel aşınma testleri için kullanılır. Numune kumaş, standart aşındırıcı kumaşa veya telden imal edilmiş bir ağa karşı kavisli bir yüzey boyunca sürtülür. Özellikle Amerikan Standartları için imal edilen cihaz elektronik işlemci ile kontrol edilmektedir.

ASTM D4157

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Salınımlı Wyzenbeek aşındırma Test cihazı

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF212

  • Test İstasyonu Sayısı
  • Salınım Sayısı
  • Salınım Eğrisi
  • Vakumlu Temizleyici
  • 4
  • 90 salınım / dak
  • 76 mm
  • EVET

Salınımlı Wyzenbeek aşındırma testi

Wyzenbeek Tanımı:

Çift sürtme, kumaşın aşındırıcı kuvvetlere karşı ne kadar dirençli olduğunun bir ölçüsüdür. Kumaşların büyük çoğunluğu bunları listeler ve ihtiyaç duyduğunuz amaç için hangi kumaşın en uygun olduğunu belirlemeye yardımcı olurlar. Çift sürtme, Wyzenbeek Testi (Wyzenbeek Yöntemi olarak da bilinir) olarak bilinen otomatik bir testle belirlenir.

Wyzenbeek / Martindale:

Kuzey Amerika’da, Wyzenbeek Yöntemi bir kumaşın aşındırıcı direncinin standart ölçüsüdür. Bir makinenin üzerine bir parça sert pamuklu bez serilir ve bir kumaş numunesinin her yerine sürtülür. Bir koltuk minderinde oturmaktan sürtünme, testin kopyalamaya çalıştığı şeydir. Geriye ve ileriye doğru her hareket bir sürtmeyi oluşturur. Test, kumaşın görünür aşınma, iki iplik kopması veya evsel kullanım için çok yoğun olarak kabul edilen 15.000 çift sürtme gösterene kadar devam eder.

Avrupa ve Asya, Martindale Metodunu kumaş aşınma testi için büyük ölçüde tanımaktadır. Bu yöntem genellikle Wyzenbeek’ten daha doğru olarak kabul edilir. Bir kumaş numunesi düz bir şekilde yerleştirilir ve uyarlanmış bir belli hatlı hareketle bir parça yumuşak yünlü kumaşa karşı sürtülür. Sayılan, bir miktar aşınma işareti göstermeden önce kumaşın dayandığı döngü sayısıdır.

Amerikan Test ve Malzeme Birliği (ASTM) bu iki aşınma test yöntemini kabul etmektedir.

Martindale – Wyzenbeek Dönüşüm:

Martindale’in Wyzenbeek oranına oranı 4: 3 iken birimleri eşit.

Örneğin: 20.000 Martindale = 15.000 Wyzenbeek = ağır hizmet tipi ev döşemeleri için endüstriyel referans noktası.

Salınımlı Wyzenbeek Aşındırma Cihazı​

ASTM D4157

Call Now ButtonHEMEN ARA