Tamburlu boncuklama test cihazı

Testex tamburlu boncuklama test cihazı; Tekstil malzemelerinin boncuklama ve tüylenme özelliklerinin tayinin için geliştirilmiştir. Test odaları içindeki sabit paslanmaz çelik pervane sayesinde standart mantar yüzeye rasgele sürtülen kumaşın boncuklama oranı belirlenir.

Sabit standart basınçta hava beslemesi ile desteklenen işlem, numunelerin tekrarlanabilir ortamda test edilmesine yardımcı olur.

ASTM D3512, DIN 53867, JIS L1076

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Tamburlu boncuklama test cihazı

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF224

  • Test Silindir Çapı
  • Dönüş Hızı
  • Kumanda
  • 145 mm
  • 1200 RPM
  • LCD Ekran

Tamburlu boncuklama testi

Tamburlu Boncuklama Test Cihazı nedir?

Tamburlu Boncuklama Test Cihazı, uzun süredir tüm kumaş tiplerinin boncuklanma ve tüylenmesini belirlemek için endüstri standardı olmuştur. Tekstilde boncuklanma, direnç ve diğer ilgili yüzey değişikliklerine ilişkin gereksinimleri karşılar. Test numuneleri mantar kaplı test odasında 60 dakikaya kadar yaklaşık 1 200 RPM sabit bir hızda dönen bir çift alüminyum çark ile yuvarlanır. Her testten sonra örnekler çıkarılır, hafifçe temizlenir ve dikkatli bir şekilde değerlendirilir.

Cihaz Özellikleri

Hava Enjeksiyon Sistemi: Bazı kumaşlar, genellikle ağır veya sert olan kumaşlar, oda duvarına yassı olarak yaslanma eğilimindedir. Bir hava enjeksiyon sistemi numunelerin hareket halinde kalmasına yardımcı olur ve her iki boncuklanma test cihazı modelinde de standart bir özelliktir. Sistem, hava gerektirmeyen uluslararası test yöntemleri için kapatılabilir.

Dijital Döngü Zamanlayıcı: Operatör boncuklanma cihazı’nın kontrol panelindeki geri sayım aralığı sayacını kullanarak testin süresini belirler. Bir test sırasında, süre seçilen çalışma süresinden geriye doğru sayılır. Testin sonunda zamanlayıcı çarkları kapatır ve sesli uyarı verilir.

Çarklar: Üç tip çark şaftı sunuyoruz: ASTM test yöntemi için bir ABD Standardı ve uluslararası test gereksinimleri için bir Fransız ve Alman uygulanabilir.

Test Prosedürü

Test numuneleri hazırlayın ve hazne astarını kullanım kılavuzuna veya test standardına göre kurun. Güç düğmesini açın ve test süresini ayarlayın. Güç düğmesini kapatın, numuneyi test odasına koyun ve kapıyı kapatın. Basınçlı hava isteniyorsa, Hava Kompresörü’nü açın. Hava basıncı, ayarlanan değerden sapma için periyodik olarak kontrol edilmelidir. Gücü açın, zamanlayıcının RESET düğmesine basın ve sonra test etmeye başlayın. Test tamamlandıktan sonra, değerlendirme yapılır.

Tamburlu Boncuklama Test Cihazı​

ASTM D3512, DIN 53867, JIS L1076

Call Now ButtonHEMEN ARA