Ütü haslığı Test cihazı - Süblimasyon

Testex ütü haslığı cihazı – Sublimasyon; kuru ısıya ve sıcak baskılamaya karşı kumaşların çekmesini ve renk haslığı özelliklerinin belirlenmesinde kullanılır.

ISO 105, BS 1006, AATCC 92 /114 /117 /133, DIN 54022/54060

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Ütü haslığı Test cihazı - Süblimasyon

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF415

Ütü haslığı - Süblimasyon

Süblimasyon haslığı tanımı

Süblimasyon haslığı, çeşitli giyim malzemelerinin rengini, yüksek sıcaklık dayanımını ve giyim malzemesinin renk tutmasını, ısı basıncı veya ısı tamburu prosesi altında belirlemektir.

Test metodolojisi

Kuru presleme: Kuru numune, basınç cihazında belirtilen sıcaklık ve belirtilen basınçla belirli bir zamana tabi tutulur. Gri skala kartı, testten sonra numunenin rengini değerlendirmek için kullanılır.
Gelgit baskısı: Islak, pamuk kaplı bir kumaş kaplıyken, Kuru numune basınç cihazında belirtilen sıcaklık ve belirtilen basınçla belirli bir zamana tabi tutulur. Testten sonra, numunenin solmasını ve astar kumaşının lekeli rengini değerlendirmek için gri sakala kartı kullanılır.
Islak presleme: Kaplanmış ıslak bir pamuk kaplı kumaşla, Islak numune, basınç cihazında belirtilen sıcaklık ve belirtilen basınçla belirli bir zamana tabi tutulur. Testten sonra, numunenin solmasını ve astar kumaşının lekeli rengini değerlendirmek için gri skala kartı kullanılır.

Call Now ButtonHEMEN ARA