Yağmur simülasyonu test Cihazı

Testex yağmur simülasyonu test cihazı – AATCC 35; değişik yoğunlukta uygulanan yağmur simülasyonu altında maruz bırakılan kumaş veya kompozit malzemelerin su geçirgenlik direnç miktarının tayini için kullanılır. Numunenin arkasına yerleştirilen kağıt ile geçirgenlik miktarı belirlenir. Su kolonu yüksekliği 600mm – 2400mm ( ayarlanabilir )

AATCC 35, BSEN ISO 22958

Tüm standartların listesi için lütfen iletişime geçiniz.

Yağmur simülasyonu test Cihazı

[[[[]],[[]],”and”]]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

TF161

  • Su Kolonu Yüksekliği
  • Numune Boyutları
  • Su Ağzı Ebatları
  • Su ile Numune Arası Mesafe
  • 600 mm ~ 2400 mm
  • 178 x 229 mm
  • 0.99 mm ± 0.013 mm
  • 305 mm

Yağmur simülasyonu testi -aATCC 35

Kumaşların Su Geçirgenliği (Su Geçirmez) Nedir?

Bir kumaşın geçirgenliği, sıvı suyun kumaşın bir tarafından diğer tarafına geçme yeteneğidir. Kumaş yüzeyinin ıslanabilirliği, kumaş kaplaması ve ortamın sıcaklığı ve nemi, kumaşın su geçirgenliğini etkileyen ana faktörlerdir. Kumaşların su geçirgenliğini farklı gereksinimlerle ifade etmek için, kumaşların su geçirgenliğini farklı endüstrilerde farklı su geçirmez ve su geçirgen gereksinimleri için test etmemiz gerekir.

Kumaşların Geçirgenliği (Yağmur Geçirmez) için Test Yöntemi

Su geçirgenliğini veya su yalıtımını kumaşların fiili kullanımına göre test etmek için farklı yöntemler kullanılır ve su geçirgenliğini veya kumaşların su geçirmezliğini ifade etmek için çeşitli indeksler kullanılır.

Yaygın test yöntemleri arasında hidrostatik basınç yöntemi, sprey yöntemi, yağmur yöntemi ve fitilleme yöntemi bulunur. Yağmur testi, suya maruz kalan kumaşları, şiddetli yağmurda havaya maruz bırakan kumaşları simüle ederek, su geçirmezlik işlemi görmüş ya da içermeyen herhangi bir kumaşa uygun hale getirerek test etmektir. Prensip, tartım emici kağıdını sarmak için test numunesinin kullanılması ve ardından testten sonra emici kağıdın tekrar tartılmasıdır. Emici kağıdın iki katı arasındaki ağırlık farkı, numunenin su geçirgenliğidir.

Yağmur Simülasyonu Test Cihazı​

AATCC 35, BSEN ISO 22958

Call Now ButtonHEMEN ARA